Category:Scientific instrument makers

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
costruttore di strumenti scientifici (it); fabricant d'instruments científics (ca); стваральнік навуковых інструмэнтаў (be-tarask); scientific instrument maker (en); scientific instrument maker (en); wetenschappelijk instrumentmaker (nl) profession (en); прафэсія (be-tarask); profession (en); vervaardiger van wetenschappelijke instrumenten (nl) constructor d'instruments científics (ca)
scientific instrument maker 
profession
Подигање податотека
Епрофесија
Поткласа наinstrument maker
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 97 поткатегории од вкупно 97.

A

B

C

D

E

F

G

H

J

K

M

N

P

R

S

T

V

W

Податотеки во категоријата „Scientific instrument makers“

Прикажани се 16 од вкупно 16 податотеки во категоријата.