Category:Scupi

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местопол. на објектот42° 00′ 59,83″ СГШ, 21° 23′ 34,33″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMap - Google Земја - Proximityramainfo Edit coordinates on Wikidata
  • Scupi — Ancient Roman archaeological sites in the Republic of Macedonia.
Скупи 
Skopje and Skupi.jpg
archaeological site
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еархеолошко наоѓалиште
Тековно наоѓалиштеСкопје, Македонија
Нормативна контрола
Википодатоци

42° 01′ 00,12″ СГШ, 21° 23′ 30,84″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

R

Податотеки во категоријата „Scupi“

Прикажани се 200 од вкупно 226 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)