Category:Selce Keč

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Seltsé Ketch (fr); Seltsé Ketch (nan); Selce Keč (sh); Seltsé Ketch (nl); Селце Кеч (bg); Selca e Keqe (sq); Selce Keč (sr-el); Selce Keč (en); Селце Кеч (sr-ec); Селце Кеч (mk); Селце Кеч (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); село во општина Боговиње, Тетовско (mk); село в Північній Македонії (uk); nederzetting in Bogovinje, Noord-Macedonië (nl) Keçi, Selca e Keqë, Sellca e Keqja, Sellca e Keqa (sq)
Селце Кеч 
село во општина Боговиње, Тетовско
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Енаселено место,
село
Наоѓалиште Општина Боговиње, Македонија
Население
  • 243 (1948)
  • 275 (1953)
  • 263 (1961)
  • 328 (1971)
  • 415 (1981)
  • 0 (1991)
  • 308 (1994)
  • 212 (2002)
Надморска висина
  • 855 m
41° 54′ 00″ СГШ, 20° 54′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Selce Keč“

Оваа категорија содржи само една податотека.