Category:Selci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
This category is about the village in the Republic of Macedonia. For the Italian municipality (comune) in Лацио see Category:Selci (Italy).
Селци 
село во Општина Струга
Поглед кон селото Селци (1).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Струга, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 0 (2002)
Надморска висина
  • 1.244 м
41° 23′ 58,92″ СГШ, 20° 37′ 21″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Seltsi (fr); Seltsi (nan); Selci (sh); Szelci (hu); Selci (Struga) (pt); Selci, Struga (en); Селци (bg); Селци (mk); Селци (Струга) (sr) település Macedóniában, Sztruga községben (hu); Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Струга (mk); dorp in Struga, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

A

N

Y

Податотеки во категоријата „Selci“

Прикажани се 14 од вкупно 14 податотеки во категоријата.