Category:Sence

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Sentsé (fr); Sentsé (nan); Sence (sh); Senca (sq); Сенце (bg); Sence, Mavrovo and Rostuša (en); Сенце (mk); Sence, Mavrovo a Rostuša (cs); Сенце (Македонија) (sr) village in North Macedonia (en); Dorf in Nordmazedonien (de); село во Општина Маврово и Ростуше (mk); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Сенце 
село во Општина Маврово и Ростуше
Поглед на Сенце.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Маврово и Ростуше, Македонија
Население
  • 21 (2002)
Надморска висина
  • 1.604 m
Различно од
41° 40′ 59,16″ СГШ, 20° 39′ 30,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

B

N

S

Податотеки во категоријата „Sence“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.