Category:Services (economics)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Матична статија на Википедија: Service (economics)
Поврзано статија на Википедија: Category:Services (economics).
услуга 
intangible offering inseparable from its creator's labor, bringing utility value to the customer
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е стопански сектор
Поткласа на дејствување,
предмет (економија)
Е дел од добра и услуги,
четвртостепен стопански сектор
Различно од
Нормативна контрола
GND-ознака: 4012178-1
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

A

F

I

N

Податотеки во категоријата „Services (economics)“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.