Category:Services (economics)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Матична статија на Википедија: Service (economics)
Поврзано статија на Википедија: Category:Services (economics).
услуга 
intangible offering inseparable from its creator's labor, bringing utility value to the customer
Естопански сектор
Поткласа надејствување,
предмет (економија)
Е дел оддобра и услуги,
четвртостепен стопански сектор
Различно од
Нормативна контрола
GND-ознака: 4012178-1
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

A

F

N

Податотеки во категоријата „Services (economics)“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.