Category:Shabbat

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шабат 
ден за одмор во јудаизмот
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еrest day
Поткласа наrest day
Нормативна контрола
GND-ознака: 4178803-5
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

C

E

  • [<b>×</b>] Eruv(19 П)

H

I

K

S

T

Податотеки во категоријата „Shabbat“

Прикажани се 34 од вкупно 34 податотеки во категоријата.