Category:Slanska River

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сланска Река 
река во Македонија
Река во близина на село Дреново.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ерека
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Дреново, Сланско, Македонија
Должина
  • 10,2 км
Извор
  • Бушева Планина (1.300 метар)
Устие
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Сланска Река (mk) river in North Macedonia (en); река во Македонија (mk); Fluss in Nordmazedonien (de); rivier in Noord-Macedonië (nl) Дреновска Река (mk)

Податотеки во категоријата „Slanska River“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.