Category:Slivnica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Slivnica is a village in the Resen municipality of Macedonia. It is located on Lake Prespa.
<nowiki>Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Сливница; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Сливница; Slivnica; Slivnica; Slivnitsa; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Сливница (Македонија); Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slimnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; سليڤنيكا; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnica; Slivnitsa; vas v Makedoniji; Village du sud-ouest de la Macédoine du Nord, situé dans la municipalité de Resen; lungsod sa Macedonia, Resen; село в Північній Македонії; nederzetting in Resen, Noord-Macedonië; Ort in Mazedonien; fshat në Maqedoni; village in Macedonia; село во Општина Ресен; селище в Република Македония; Slivnica</nowiki>
Сливница 
село во Општина Ресен
Подигање податотека
Е
Светец-заштитник
НаоѓалиштеОпштина Ресен, Македонија
Население
  • 188 (2002)
  • 312 (1948)
  • 320 (1953)
  • 310 (1961)
  • 266 (1971)
  • 323 (1981)
  • 208 (1991)
  • 166 (1994)
  • 170 (2021)
Надморска висина
  • 943 m
Карта40° 57′ 32,04″ СГШ, 21° 04′ 53,04″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Податотеки во категоријата „Slivnica“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.