Category:Smolari

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Смолари 
Old house in Smolare.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Ново Село, Југоисточен регион, Македонија
Население
  • 659 (2002)
Надморска висина
  • 359 м
41° 22′ 27,12″ СГШ, 22° 54′ 20,16″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Szmolari (hu); Smolari (sv); Smolari (nan); Smolari (nl); Smolari (sh); Смолари (bg); Smolari (ceb); Smolari (fr); Smolari (sr-el); Smollari (sq); Смолари (sr-ec); Смолари (mk); Смолари (sr) település Macedóniában (hu); مستوطنة في مقدونيا (ar); Siedlung in Nordmazedonien (de); nederzetting in Noord-Macedonië (nl) Смоларе (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

H

M

P

S

Податотеки во категоријата „Smolari“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.