Category:Sopot, Kavadarci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
სოპოტი (კავადარცის თემი) (ka); Sopot (fr); Sopot (nan); Сопот (община Кавадарці) (uk); Sopot (sh); Sopoti (sq); Сопот (bg); Сопот (mk); Сопот (Кавадарци) (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Кавадарци (mk); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії, община Кавадарці (uk); dorp in Kavadarci, Noord-Macedonië (nl)
Сопот 
село во Општина Кавадарци
Куќи во Сопот.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Кавадарци, Македонија
Население
  • 804 (2002)
  • 838 (1948)
  • 870 (1953)
  • 865 (1961)
  • 894 (1971)
  • 903 (1981)
  • 858 (1991)
  • 866 (1994)
Надморска висина
  • 205 m
41° 29′ 20,04″ СГШ, 22° 01′ 23,88″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „Sopot, Kavadarci“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.