Category:Sports in Helsinki

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
sport in Helsinki 
overview of sports activities in Helsinki
Подигање податотека
Еспорт на географско подрачје
Дел од тематската целинаХелсинки,
sport in Finland
Категоријата се поврзува соsport in Finland,
Хелсинки
Тековно наоѓалиште Хелсинки, Усима, Финска
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
deporte en Helsinki (es); sport à Helsinki (fr); sport i Helsingfors (sv); sport w Helsinkach (pl); sport a Helsinki (it); esport a Hèlsinki (ca); sport v Helsinkách (cs); Sport in Helsinki (de); urheilu Helsingissä (fi); sport in Helsinki (en); sporto en Helsinko (eo); sport in Helsinki (en); спорт в Хельсинки (ru) overview of sports activities in Helsinki (en); overview of sports activities in Helsinki (en); översikt över idrottslivet i Helsingfors (sv) sports in Helsinki (en); Helsingin urheilu (fi)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

 

F

H

J

K

P

T

V

Податотеки во категоријата „Sports in Helsinki“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.