Category:Sports in London

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Sport a Londra (it); Sport à Londres (fr); спорт у Лёндане (be-tarask); sport i London (sv); Sport w Londynie (pl); Sport în Londra (ro); Sport in Londen (nl); спорт в Лондоне (ru); Šport u Londonu (hr); Sport in London (de); Desporto de Londres (pt); sport in London (en); الرياضة في لندن (ar); sport in London (en); deporte en Londres (es) översikt över sport i London (sv); overview of sports traditions and activities in London (en); overview of sports traditions and activities in London (en); deportes tradricionales y actividades (es) idrott i London (sv)
sport in London 
overview of sports traditions and activities in London
Подигање податотека
Е
  • спорт на географско подрачје
Наоѓалиште
  • Обединето Кралство
Нормативна контрола
РезонаторСколијаPetScanстатистикаWikiMapМестоположбеникKML-податотекаПребарај прикажано
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

Податотеки во категоријата „Sports in London“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.