Category:Sports in Tokyo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>deporte en Tokio; 東京都のスポーツ; clubs sportifs de Tokyo; Sport i Tokyo; Sport w Tokio; sport in Tokio; Sport in der Präfektur Tokio; Desporto de Tóquio; sports in Tokyo; sports in Tokyo; sport a Tokyo; sport; Überblicksartikel; overview article; overview article; clubs sportifs; clubs sportifs de Tōkyō; sport in Tokyo; Tokyo sports; sports of Tokyo; sporting in Tokyo</nowiki>
sports in Tokyo 
overview article
Подигање податотека
Е
  • спорт на географско подрачје
Поткласа на
НаоѓалиштеТокио, Јапонија
Нормативна контрола
Википодатоци Q2980376
NDL-број: 00580364
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 14 поткатегории од вкупно 14.

Податотеки во категоријата „Sports in Tokyo“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.