Category:Sports in Uzbekistan

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
sport in Uzbekistan 
Подигање податотека
Еспорт на географско подрачје
Дел од тематската целинаУзбекистан
Категоријата се поврзува соспорт,
Узбекистан
Тековно наоѓалиште Узбекистан
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
sport in Uzbekistan (it); sport en Ouzbékistan (fr); Спорт в Узбекистане (ru); desporto do Uzbequistão (pt); ورزش در ازبکستان (fa); ウズベキスタンのスポーツ (ja); esporte no Uzbequistão (pt-br); sport i Uzbekistan (sv); sport w Uzbekistanie (pl); ਉਜ਼ਬੇਕਿਸਤਾਨ ਵਿਚ ਖੇਡਾਂ (pa); sport v Uzbekistánu (cs); उज्बेकिस्तान में खेल (hi); deporte en Uzbekistán (es); Uzbekistanin urheilu (fi); sport in Uzbekistan (en); sporto en Uzbekio (eo); sport in Uzbekistan (en); esport a l'Uzbekistan (ca) Deporte en Uzbekistan (es); Sport in Uzbekistan, Sports in Uzbekistan (en)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.