Category:Squares in Prešov

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

Vďaka za váš obrázok. Pomôžte prosím, udržať v kategórii systém a poriadok. Preto svoj obrázok správne zaraďte do príslušnej podkategórie

Slovenčina: Námestia v meste Prešov

Mesto Prešov sa v oblasti politicko-správnej člení na 6 mestských častí, ktoré sú rozlíšené iba číslom 1 až 6. Z hľadiska katastrálneho, mesto Prešov spravuje územie s názvami: Prešov, Solivar, Šalgovík a Nižná Šebastová. Okrem týchto oficiálnych pomenovaní sa často používajú aj hovorové pomenovania jednotlivých mestských okrskov ako napríklad: Kalvária, Rúrky, Sídlisko II, Sídlisko III, Sekčov, Šváby, Šarišské Lúky, Dúbrava, Šidlovec, Bikoš, Tábor a podob. Autorom a prvotným realizátorom celého projektu fotografického spracovania názvov 13 námestí, ktorý bol ukončený 18.9.2009 je Mgr.Ing.Jozef Kotulič. Dovtedy neexistoval žiadny, voľne a bezplatne dostupný zoznam námestí mesta Prešov. Názvy námestí boli prevzaté zo stránky http://www.mapa-mapy.sk/mapa/presov-slovenska-republika/.

Cieľom tohto rozsiahleho projektu je jeho voľné a bezplatné sprístupnenie širokej verejnosti, a to predovšetkým na edukačné účely. Zoznam obsahuje nielen centrálny prehľad všetkých námestí v meste Prešov (Squares in Prešov) ale aj podľa okrskov (Squares in Prešov by district‎).

Od roku 2012 síce mesto Prešov vedie na stránke http://egov.presov.sk/Default.aspx?NavigationState=160:0: úradný zoznam ulíc a námestí, ale bez fotografií. Podľa tohto mestského zoznamu bola 12.júna 2013, dokončená úplná databáza názvov, všetkých vtedy známych 14 námestí mesta Prešov. Tento projekt nenahrádza iné zoznamy námestí mesta Prešov a nie je možné použiť ho na žiadny komerčný účel. Obec Ľubotice nie je súčasťou mesta Prešov. Jej námestia tu nie sú uvedené.

Subcategories

This category has the following 14 subcategories, out of 14 total.

D

M

N

P