Category:St. Andrew's Dam

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонски: Браната Св. Андреја на Матка
Св. Андреја 
dam in Macedonia
Brana Sv. Andreja 03.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е брана
Тековно наоѓалиштеМакедонија
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
St. Andrew's Dam (en); Св. Андреја (mk) dam in Macedonia (en); Talsperre in Mazedonien (de); dam in Macedonia (en); dorp in Berevo, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „St. Andrew's Dam“

Прикажани се 115 од вкупно 115 податотеки во категоријата.