Category:St. George's Church (Ǵuzemelci)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Ѓорѓи“ 
црква во Ѓуземелци
Олтарни фрески - Св. Ѓорѓи Ѓуземелшки.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Посветено на
Тековно наоѓалиште Ѓуземелци, Општина Лозово, Вардарски регион, Македонија
Културнонаследен статус
  • Културно наследство на Македонија
41° 49′ 41,7″ СГШ, 21° 52′ 29,5″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Свети Георги (bg); Црква „Св. Ѓорѓи“ (mk) Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); church building in Q3134500, North Macedonia (en); كنيسة في جمهورية مقدونيا (ar); црква во Ѓуземелци (mk); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „St. George's Church (Ǵuzemelci)“

Оваа категорија содржи само една податотека.