Category:St. John the Baptist Church (Vidrani)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Јован Крстител“ - Видрани (mk); St. John the Baptist Church (en) church building in Kičevo Municipality, North Macedonia (en); црква во селото Видрани (mk); Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)
Црква „Св. Јован Крстител“ - Видрани 
црква во селото Видрани
Викиекспедиција во Копачка 154.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Посветено на
Наоѓалиште Видрани, Општина Кичево, Македонија
41° 27′ 36,44″ СГШ, 20° 54′ 28,282″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „St. John the Baptist Church (Vidrani)“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.