Category:St. Michael the Archangel Church (Moin)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Архангел Михаил“ - Моин 
црква во селото Моин
Викиекспедиција Бојмија 012.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Посветено на
Тековно наоѓалиште Општина Гевгелија, Моин, Македонија
41° 07′ 55,88″ СГШ, 22° 26′ 58,49″ ИГД
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Archangel Michael Church, Moin (en); Црква „Св. Архангел Михаил“ - Моин (mk); Свети Архангел Михаил (Моин) (bg) Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); црква во селото Моин (mk); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „St. Michael the Archangel Church (Moin)“

Оваа категорија содржи само една податотека.