Category:St. Nedela Church (R'žanovo)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Saint Nedelya Church, Arzanovo; Света Неделя; Црква „Св. Недела“ - ’Ржаново; Kirchengebäude in Nordmazedonien; church building in Struga Municipality, North Macedonia; црква во селото ’Ржаново, Струшко; церква в Північній Македонії; kerkgebouw in Noord-Macedonië</nowiki>
Црква „Св. Недела“ - ’Ржаново 
црква во селото ’Ржаново, Струшко
Подигање податотека
Е
Посветено на
Наоѓалиште’Ржаново (Струшко), Општина Струга, Македонија
Епархија
Вероисповед
Карта41° 22′ 31,9″ СГШ, 20° 39′ 53,3″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „St. Nedela Church (R'žanovo)“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.