Category:St. Nicholas Church (Govrlevo)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Никола“ - Говрлево 
црква во селото Говрлево
Црква Свети Никола - Говрлево.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Посветено на
Тековно наоѓалиште Општина Сопиште, Говрлево, Македонија
41° 56′ 03,12″ СГШ, 21° 20′ 44,16″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Црква „Св. Никола“ - Говрлево (mk) црква во селото Говрлево (mk); كنيسة في جمهورية مقدونيا (ar); Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „St. Nicholas Church (Govrlevo)“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.