Category:St. Petka Church (Blizansko)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Петка“ - Близанско 
црква во селото Близанско
Црква „Св. Петка“ - Близанско.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Посветено на
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Близанско, Македонија
41° 45′ 35,5″ СГШ, 21° 09′ 44,77″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Црква „Св. Петка“ - Близанско (mk); St. Petka Church (Blizansko) (en) црква во селото Близанско (mk); Kirchengebäude in Nordmazedonien (de)

Податотеки во категоријата „St. Petka Church (Blizansko)“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.