Category:St. Petka Church (Nižepole)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Saint Petka Church, Nižepole (en); Света Петка (Нижеполе) (bg); Црква „Св. Петка“ - Нижеполе (mk) church building in Bitola Municipality, North Macedonia (en); црква во селото Нижеполе (mk); Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)
Црква „Св. Петка“ - Нижеполе 
црква во селото Нижеполе
ЦркваНежилово.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Наоѓалиште Нижеполе, Општина Битола, Македонија
41° 00′ 42,12″ СГШ, 21° 14′ 45,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „St. Petka Church (Nižepole)“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.