Category:St. Petka Church (Radibuš)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Петка“ - Радибуш 
црква во селото Радибуш
ЕкспедицијаРанковце37.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е црква
Посветено на
Тековно наоѓалиштеОпштина Ранковце, Радибуш, Македонија
Основано
  • 1859
42° 11′ 58,92″ СГШ, 22° 06′ 34,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Црква „Св. Петка“ - Радибуш (mk); Света Петка (Радибуш) (bg) كنيسة في جمهورية مقدونيا (ar); црква во селото Радибуш (mk); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „St. Petka Church (Radibuš)“

Оваа категорија содржи само една податотека.