Category:St. Petka Church (Volkovo)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Петка“ - Волково 
црква во селото Волково
Црква „Св. Петка“ - Волково 02.jpg
Подигање податотека
Ецрква
Посветено на
Тековно наоѓалиште Општина Ѓорче Петров, Волково, Македонија
42° 02′ 58,92″ СГШ, 21° 20′ 20,04″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Црква „Св. Петка“ - Волково (mk) црква во селото Волково (mk); كنيسة في جمهورية مقدونيا (ar); Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „St. Petka Church (Volkovo)“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.