Category:St. Spiridon Church (Zelengrad)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Спиридон“ - Зеленград 
главна црква на Зеленградскиот манастир
Манастирска црква „Св. Спиридон“ - Зеленград.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Наречено по
Тековно наоѓалиште Општина Пробиштип, Зеленград, Македонија
42° 01′ 25,39″ СГШ, 22° 15′ 52,42″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Црква „Св. Спиридон“ - Зеленград (mk); St. Spiridon Church (Zelengrad) (en) Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); главна црква на Зеленградскиот манастир (mk); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „St. Spiridon Church (Zelengrad)“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.