Category:Star Istevnik

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стар Истевник 
село во Општина Делчево
Поглед на Стар Истевник (1).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Делчево, Македонија
Население
  • 70 (2002)
Надморска висина
  • 872 м
  • 771 м
41° 54′ 00″ СГШ, 22° 54′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Star Istevnik (fr); Star Istevnik (ceb); Star Istevnik (nan); Stari Istevnik (sh); Star Istevnik (nl); Стар Истевник (bg); Star Istevnik (sv); Stari Istevnik (sr-el); Istevniku i Vjetër (sq); Стари Истевник (sr-ec); Стар Истевник (mk); Стари Истевник (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Делчево (mk); nederzetting in Noord-Macedonië (nl) Стар Истевник (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

N

Податотеки во категоријата „Star Istevnik“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.