Category:Star Karaorman

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Star Karaorman; Star Karaorman; Star Karaorman; Star Karaorman; Stari Karaorman; Стар Караорман; Стар Караорман; Karaormani i Vjetër; Star Karaorman; Star Karaorman; Star Karaorman; Star Karaorman; Стари Караорман; poble de Macedònia del Nord; vas v Makedoniji; Siedlung in Nordmazedonien; село в Північній Македонії; village in Macedonia; قرية في مقدونيا; село во Општина Карбинци; dorp in Štip, Noord-Macedonië; Стар Караорман</nowiki>
Стар Караорман 
село во Општина Карбинци
Стар Караорман во Општина Штип.svg
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
Население
Надморска висина
  • 325 m
  • 289 m
41° 46′ 54,12″ СГШ, 22° 12′ 12,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Star Karaorman“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.