Category:Stenje

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стење 
Stenje od Galicica.jpg
село во Општина Ресен
Википедија
Е село
Тековно наоѓалиште Општина Ресен, Општина Ресен, Македонија
Население
  • 438 (2002)
Надморска висина
  • 851 метар
  • 855 ±1 метар
Нормативна контрола
Википодатоци

40° 56′ 45,24″ СГШ, 20° 54′ 05,04″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Податотеки во категоријата „Stenje“

Оваа категорија содржи само една податотека.