Category:Stobi

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Stobi — ancient Paeonian and Roman archaeological site in the Republic of Macedonia.
Македонски: Стоби
Стоби 
археолошко наоѓалиште во Македонија
Stobi.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е единечна населена единица,
археолошко наоѓалиште
Тековно наоѓалиштеОпштина Градско, Македонија
Културнонаследен статус
  • Културно наследство на Македонија
Надморска висина
  • 131 метар
Нормативна контрола
Википодатоци

41° 33′ 06,26″ СГШ, 21° 58′ 29,9″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

M

P

S

T

Податотеки во категоријата „Stobi“

Прикажани се 200 од вкупно 306 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)