Category:Straw bales

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Deutsch: Strohballen
 ·
English: Straw bales
 ·
Français : Bottes de paille
 ·  ·
Paca de paja (es); strobaal (nl); Strohballen (de); halmballe (nb); straw bale (en); Bala de palla (ca); straw bale (en); halmballe (da) bundle of straw (en); Rundballen, Quaderballen (de); bundle of straw (en); bundel van stro (nl) bala de paja (es); bale of straw, strawbale (en)
straw bale 
bundle of straw
Dülmen, Dernekamp, Strohballen -- 2015 -- 7838.jpg
Подигање податотека
Поткласа наbale
Употребен материјал
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

*

B

R

S

Податотеки во категоријата „Straw bales“

Прикажани се 29 од вкупно 29 податотеки во категоријата.