Category:Streets in Prešov

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Slovenčina: Ulice v meste Prešov

Mesto Prešov sa v oblasti politicko-správnej člení na 6 mestských častí, ktoré sú rozlíšené iba číslom 1 až 6. Z hľadiska katastrálneho, mesto Prešov spravuje územie s názvami: Prešov, Solivar, Šalgovík a Nižná Šebastová. Okrem týchto oficiálnych pomenovaní sa často používajú aj hovorové pomenovania jednotlivých mestských okrskov ako napríklad: Kalvária, Rúrky, Sídlisko II, Sídlisko III, Sekčov, Šváby, Šarišské Lúky, Dúbrava, Šidlovec, Bikoš, Tábor a podob. Autorom a prvotným realizátorom celého projektu fotografického spracovania názvov 317 ulíc, ktorý bol ukončený 27.9.2009 je Mgr.Ing.Jozef Kotulič. Dovtedy neexistoval žiadny, voľne a bezplatne dostupný fotografický zoznam ulíc mesta Prešov. Názvy ulíc boli prevzaté zo stránky http://www.mapa-mapy.sk/mapa/presov-slovenska-republika/.

Cieľom tohto rozsiahleho projektu je jeho voľné a bezplatné sprístupnenie širokej verejnosti, a to najmä na edukačné účely. Fotografický zoznam obsahuje centrálny prehľad všetkých ulíc v meste Prešov (Streets in Prešov) a mimo to, aj prehľad ulíc v jednotlivých mestských častiach a okrskoch (Streets in Prešov by district). Tento projekt nenahrádza iné zoznamy ulíc mesta Prešov a nie je možné použiť ho na žiadne komerčné účely.

Od roku 2012 síce mesto Prešov vedie úradný zoznam ulíc na stránke http://egov.presov.sk/Default.aspx?NavigationState=160:0: ale bez fotografií ulíc. Podľa tohto mestského zoznamu ulíc, bola v projekte 12.júna 2013, fotografiami doplnená databáza všetkých vtedy známych 372 ulíc mesta Prešov. Obec Ľubotice nie je súčasťou mesta Prešov. Jej ulice tu nie sú uvedené.

Subcategories

This category has the following 200 subcategories, out of 373 total.

(previous page) (next page)

 

1

A

B

C

D

E

F

G

H

J

K

L

M

N

O

(previous page) (next page)