Category:Streets in Prešov

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Vďaka za váš obrázok. Pomôžte prosím, udržať v kategórii systém a poriadok. Preto svoj obrázok správne zaraďte do príslušnej podkategórie

Slovenčina: Ulice v meste Prešov

Mesto Prešov sa v oblasti politicko-správnej člení na 6 mestských častí, ktoré sú rozlíšené iba číslom 1 až 6. Z hľadiska katastrálneho, mesto Prešov spravuje územie s názvami: Prešov, Solivar, Šalgovík a Nižná Šebastová. Okrem týchto oficiálnych pomenovaní sa často používajú aj hovorové pomenovania jednotlivých mestských okrskov ako napríklad: Kalvária, Rúrky, Sídlisko II, Sídlisko III, Sekčov, Šváby, Šarišské Lúky, Dúbrava, Šidlovec, Bikoš, Tábor a podob. Autorom a prvotným realizátorom celého projektu fotografického spracovania názvov 317 ulíc, ktorý bol ukončený 27.9.2009 je Mgr.Ing.Jozef Kotulič. Dovtedy neexistoval žiadny, voľne a bezplatne dostupný fotografický zoznam ulíc mesta Prešov. Názvy ulíc boli prevzaté zo stránky http://www.mapa-mapy.sk/mapa/presov-slovenska-republika/.

Cieľom tohto rozsiahleho projektu je jeho voľné a bezplatné sprístupnenie širokej verejnosti, a to najmä na edukačné účely. Fotografický zoznam obsahuje centrálny prehľad všetkých ulíc v meste Prešov (Streets in Prešov) a mimo to, aj prehľad ulíc v jednotlivých mestských častiach a okrskoch (Streets in Prešov by district). Tento projekt nenahrádza iné zoznamy ulíc mesta Prešov a nie je možné použiť ho na žiadne komerčné účely.

Od roku 2012 síce mesto Prešov vedie úradný zoznam ulíc na stránke http://egov.presov.sk/Default.aspx?NavigationState=160:0: ale bez fotografií ulíc. Podľa tohto mestského zoznamu ulíc, bola v projekte 12.júna 2013, fotografiami doplnená databáza všetkých vtedy známych 372 ulíc mesta Prešov.

V júni 2015, na 10. zasadnutí MsZ v Prešove, bol schválený návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov, ktorým sa určujú názvy 13 nových ulíc v meste Prešov. Mesto Prešov má po tejto zmene celkovo 385 ulíc. http://www.presov.sk/file/25665/material_c03_-_navrh_vzn_-_nazvy_novych_ulic%282%29.pdf

Obec Ľubotice nie je súčasťou mesta Prešov.

Subcategories

This category has the following 200 subcategories, out of 389 total.

(previous page) (next page)

1

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

(previous page) (next page)