Category:Strezimir

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Strezimir (en); Стрезимир (mk); Стрезимир (bg) историско село во Македонија (mk)
Стрезимир 
историско село во Македонија
Караула „Стрезимир“.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Епоранешно населено место
Наоѓалиште Општина Гостивар, Македонија
Население
  • 0
Надморска висина
  • 1.208 m
41° 48′ 24,01″ СГШ, 20° 37′ 08,9″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Š

Податотеки во категоријата „Strezimir“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.