Category:Sue Gardner

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Sue Gardner has been the Executive Director of the Wikimedia Foundation from December 2007 until May 2014.

Сју Гарднер  (1967–) link=Creator: wikidata:Q7524 q:fr:Sue Gardner
Сју Гарднер
Опис канадска новинар, писателка, businesswoman, раководител и информатичар
Датум на раѓање 11 мај 1967
Место на раѓање Бриџтаун
Нормативна контрола

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Sue Gardner“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Sue Gardner“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.