Category:Suvodol, Makedonski Brod

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Суводол 
село во Општина Македонски Брод
Село Суводол, Порече.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 207 (2002)
Надморска висина
  • 560 м
41° 30′ 00″ СГШ, 21° 12′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Суводол (Македонски Брод) (sr); Суходол (bg); Szuvodol (hu); Souvodol (fr); Sudollovi (sq); Souvodol (nan); Суводол (mk); Suvodol (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); село во Општина Македонски Брод (mk); nederzetting in Makedonski Brod, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

S

Податотеки во категоријата „Suvodol, Makedonski Brod“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.