Category:Sveto Todori

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Sveto Todori (fr); سڤيتو تودورى (arz); Sveto Todori (nan); Sveti Todori (sh); Sveto Todori (ceb); Свето Тодори (mk); Sveto Todori (nl); Sveto Todori (sq); Sveto Todori (en); Sveto Todori (sv); Свето Тодори (bg); Свети Тодори (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Могила (mk); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Свето Тодори 
село во Општина Могила
Поглед на Свето Тодори 4.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Могила, Македонија
Население
  • 210 (2002)
  • 406 (1948)
  • 477 (1953)
  • 481 (1961)
  • 453 (1971)
  • 447 (1981)
  • 264 (1991)
  • 256 (1994)
Надморска висина
  • 604 m
Гласачко тело
  • 149 (2019)
41° 12′ 00″ СГШ, 21° 18′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Податотеки во категоријата „Sveto Todori“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.