Category:Sveto Todori Monastery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Светотодорски манастир (mk) манастир во близина на селото Свето Тодори (mk); دير في مقدونيا الشمالية (ar)
Светотодорски манастир 
манастир во близина на селото Свето Тодори
Светотодорски манастир 2.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еманастир
Наоѓалиште Свето Тодори, Општина Могила, Македонија
41° 13′ 16,5″ СГШ, 21° 19′ 44,29″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Sveto Todori Monastery“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.