Category:Symbols of Sri Lanka

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
National symbols of Sri Lanka 
Подигање податотека
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
государственные символы Шри-Ланки (ru); हिन्दि (hi); National symbols of Sri Lanka (si); National symbols of Sri Lanka (en); رموز سريلانكا الوطنية (ar); National symbols of Sri Lanka (en); இலங்கையின் தேசிய சின்னங்கள் (ta) रशत्रिएअ प्रतिक (hi); National symbols of Sri Lanka (de); National symbols of Sri Lanka (si)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 13 поткатегории од вкупно 13.

.

  • [<b>×</b>] .lk(3 П)

A

C

E

F

G

H

L

M

N

Страници во категоријата „Symbols of Sri Lanka“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Symbols of Sri Lanka“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.