Category:Tajmište

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Тајмиште 
village in Macedonia
С. Тајмиште 21.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село
Тековно наоѓалиштеОпштина Кичево, Македонија
Надморска висина
  • 1.138 м
Нормативна контрола
Википодатоци

41° 38′ 24″ СГШ, 20° 51′ 30,96″ ИГД

Blue pencil.svg
Tajmiste (hu); Taymichté (nan); Tajmište (sh); Taymichté (fr); Таймище (bg); Tajmište (de); Tajmište (nl); Tajmište (en); Tajmishti (sq); Тајмиште (mk); Тајмиште (sr) Ort in Mazedonien (de); település Macedóniában (hu); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); stad in Macedonië (nl) Tajmishte (sq)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

P

T

Податотеки во категоријата „Tajmište“

Прикажани се 43 од вкупно 43 податотеки во категоријата.