Category:Talašmance

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Talachmantsé; Tałaszmance; Talachmantsé; Talašmance; Талашманце; Talasmance; Tallashmanci; Talašmance; Talašmance; Талашманце; Талашманце; Талашманце; vas v Makedoniji; település Észak-Macedóniában; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; poble de Macedònia del Nord; Dorf in Nordmazedonien; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; село во Општина Кратово; village in Northeastern, North Macedonia; Талашманци</nowiki>
Талашманце 
село во Општина Кратово
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Кратово, Македонија
Население
  • 410 (1948)
  • 436 (1953)
  • 467 (1961)
  • 363 (1971)
  • 278 (1981)
  • 192 (1991)
  • 194 (1994)
  • 150 (2002)
  • 92 (2021)
Надморска висина
  • 750 m
Карта42° 06′ 20,16″ СГШ, 22° 07′ 27,12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „Talašmance“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.