Category:Team sports

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Category Team sports on sister projects:
Wikipedia Wikipedia

en:  de:  mk:  
See more at interwikilinks (?)

Wikinews
Wikinews

de:  

Commons
Commons
екипен спорт 
sport in which a group of players work together
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Поткласа на спорт (екипа),
вид спорт (екипа)
Е дел од classification in sports
Нормативна контрола
GND-ознака: 4168845-4
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 90 поткатегории од вкупно 90.

 

A

B

C

E

F

G

H

I

J

  • [<b>×</b>] Jianzi(11 П)
  • [<b>×</b>] Jokgu(2 П)
  • [<b>+</b>] Jugger(1 К, 29 П)

K

L

M

N

O

  • [<b>×</b>] Oină(5 П)

P

Q

R

S

T

U

V

W

Y

Страници во категоријата „Team sports“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Team sports“

Прикажани се 57 од вкупно 57 податотеки во категоријата.