Category:Teeth

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Заб 
calcified whitish structure in humans' mouths used to break down food
Teeth by David Shankbone.jpg
Поткласа на заб,
human anatomical structure
Е дел од human mouth,
говорен орган
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

See also Category:Dentistry

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 15 поткатегории од вкупно 15.

 

*

B

  • [<b>+</b>] Biting(3 К, 12 П)

D

E

H

I

P

R

T

Страници во категоријата „Teeth“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Teeth“

Прикажани се 35 од вкупно 35 податотеки во категоријата.