Category:Teovo Monastery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Теовски манастир 
манастир на МПЦ-ОА
Конаците на Теовскиот манастир.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еманастир
Тековно наоѓалиште Општина Чашка, Вардарски регион, Македонија
Основано
  • 1994
41° 34′ 40,08″ СГШ, 21° 34′ 27,84″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Теовски манастир (mk); Теовски манастир (bg) манастир на МПЦ-ОА (mk); Kloster in Nordmazedonien (de)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.