Category:Therapsida

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
DomainEukaryota • RegnumAnimalia • PhylumChordata • SubphylumVertebrata • InfraphylumGnathostomata • SuperclassisTetrapoda • CladusSynapsida • Ordo: Therapsida Broom, 1905
Wikispecies Викивидовите имаат запис за: Therapsida.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 14 поткатегории од вкупно 14.

!

*

A

B

C

G

K

N

P

R

S

T

V

Податотеки во категоријата „Therapsida“

Оваа категорија содржи само една податотека.