Category:Third Crusade

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Трета крстоносна војна 
Siege of Acre.jpg
attempt by European leaders to reconquer the Holy Land from Saladin
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
ЕКрстоносни војни
Е дел одКрстоносни војни
Се состои од
Почетен датум1189
Завршен датум1192
Нормативна контрола
GND-ознака: 4139116-0
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 34 поткатегории од вкупно 34.

B

C

F

G

H

J

L

M

O

P

R

S

T

W

Податотеки во категоријата „Third Crusade“

Прикажани се 46 од вкупно 46 податотеки во категоријата.