Category:Toplec

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Света вода „Топлец“ (mk); Toplec (en) верски комплекс во Македонија (mk); Kultstätte in Nordmazedonien (de)
Света вода „Топлец“ 
верски комплекс во Македонија
Света вода „Топлец“ - Ничпур.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еверски објект
Наоѓалиште Општина Маврово и Ростуше, Ничпур, Македонија
41° 44′ 35,18″ СГШ, 20° 40′ 24,39″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Toplec“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.