Category:Torquay United F.C.

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Torquay United Football Club (also known as The Gulls) are an English professional football club based in Torquay.
Torquay United F.C. 
association football club
Ефудбалски клуб
Тековно наоѓалиштеОбединето Кралство
Седиште
Домашно игралиште
  • Plainmoor
Лига
  • National League
Главен тренер
  • Kevin Nicholson
Основано1899
матична страница
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

C

P

Податотеки во категоријата „Torquay United F.C.“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.