Category:Tour de Pologne

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Català: Volta a Polònia
Dansk: Polen Rundt
Deutsch: Polen-Rundfahrt
Español: Vuelta a Polonia
Suomi: Puolan ympäriajo
Italiano: Giro di Polonia
日本語: ツール・ド・ポローニュ
Nederlands: Ronde van Polen
Norsk bokmål: Polen rundt
Bike-icon.svg
Трка околу Полска 
Tour de Pologne 2004 - 000 0701.JPG
велосипедска трка
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еповторлив спортски настан
Поткласа наетапна трка
Тековно наоѓалиштеПолска
Се состои од
 • 1928 Tour de Pologne
 • 1929 Tour de Pologne
 • 1933 Tour de Pologne
 • 1937 Tour de Pologne
 • 1939 Tour de Pologne
 • 1947 Tour de Pologne
 • 1948 Tour de Pologne
 • 1949 Tour de Pologne
 • 1952 Tour de Pologne
 • 1953 Tour de Pologne
 • 1954 Tour de Pologne
 • 1955 Tour de Pologne
 • 1956 Tour de Pologne
 • 1957 Tour de Pologne
 • 1958 Tour de Pologne
 • 1959 Tour de Pologne
 • 1960 Tour de Pologne
 • 1961 Tour de Pologne
 • 1962 Tour de Pologne
 • 1963 Tour de Pologne
 • 1964 Tour de Pologne
 • 1965 Tour de Pologne
 • 1966 Tour de Pologne
 • 1967 Tour de Pologne
 • 1968 Tour de Pologne
 • 1969 Tour de Pologne
 • 1970 Tour de Pologne
 • 1971 Tour de Pologne
 • 1972 Tour de Pologne
 • 1973 Tour de Pologne
Основано
 • 1928
матична страница
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 14 поткатегории од вкупно 14.

2

L

Страници во категоријата „Tour de Pologne“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Tour de Pologne“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.