Category:Tour de Yorkshire

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тур де Јоркшир 
Cycling stage race in Yorkshire
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е спорстски настан
Поткласа на етапна трка
Тековно наоѓалиштеОбединето Кралство
Се состои од
Приредувач
Основано
  • 2015
матична страница
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Tour de Yorkshire (it); ツール・ド・ヨークシャー (ja); Tour de Yorkshire (fr); Tour de Yorkshire (es); Tour de Yorkshire (pl); Тур Йоркшира (ru); Ronde van Yorkshire (nl); Tour de Yorkshire (ca); Tour de Yorkshire (lv); Tour de Yorkshire (de); Tour de Yorkshire (pt); Tour de Yorkshire (en); طواف يوركشاير (ar); Тур де Јоркшир (mk); Tour de Yorkshire (da) великобританская велогонка (ru); compétition de cyclisme britannique (fr); Cycling stage race in Yorkshire (en); Cycling stage race in Yorkshire (en); Radrennen im Vereinigten Königreich (de)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.